BİLDİRİ GÖNDERİMİ SONLANDIRILMIŞTIR

Poster Bildiri Özeti Son Gönderme Tarihi: 01 Kasım 2018

Poster bildiri özetlerinizi travma@pinkongre.com adresine mail olarak göndermeniz gerekmektedir.

 

Poster Bildiri Gönderim Kuralları

Poster Ebadı ve Düzeni: 
50×70 cm boyutlarında ve dikey olarak hazırlanmalıdır. Posterin kenarlarında soldan, sağdan, alttan ve üstten 2,5 cm boşluk bırakılmalıdır.

Yazım Şartları:
Özet 250 kelimeyi geçmeyecek şekilde Türkçe veya İngilizce hazırlanabilir. Araştırma yazıları için: Amaç/metod/bulgular/sonuç şeklinde, olgu sunumları için giriş/olgu/tartışma ve sonuç şeklinde hazırlanmalıdır. Tüm metin yine Türkçe veya İngilizce olarak Times New Roman yazı tipinde yazılmalıdır. Metin 1-2 metre uzaklıktan okunabilecek şekilde düzenlenmelidir. Poster başlığı, koyu ve tamamı büyük harflerle 36  punto olmalıdır. Yazar ad(lar)ı ve soyad(lar)ı, 28 punto (Yalnızca ilk harfler büyük olmalı, unvan yazılmamalı ve posteri sunan yazarın ismi alt çizgili olmalıdır. Bütün yazarların kurum bilgileri, e-posta adresleri hemen ismin altına 24 punto ile yazılmalıdır).

Bölüm başlıkları, koyu ve büyük harflerle 32 punto olmalıdır.İçerik (Normal metin), 24 punto ile yazılmalıdır.

Kaynaklar:

Kaynaklar 18 punto olmalıdır. Kaynaklar kare parantezler içinde rakam kullanılarak sıralanmalı ve Kaynakça bölümünde de aynı sırayla ulaşılabilmelidir.

Figür, Tablo Vb.:

Görselliği artırmak adına resim, tablo, çizelge, vs. kullanılabilir. Posterdeki yazılar, yazının görselliği açısından hangisi daha uygunsa, tek sütun ya da iki sütun halinde planlanabilir.

 

Genel bilgiler:

  • Bildirileri kabul edilen katılımların poster bildirilerini asmaları ve sunabilmeleri için kongre kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.
  • Poster sahipleri poster basımlarını kendileri yaptıracaklardır.
  • Kongre sürecinde posterler, organizasyon komitesince belirlenecek numaralanmış panolarda sergilenecektir.
  • Posterin panolara asılması konusunda organizasyon komitesi poster sahiplerine yardımcı olacaktır.
  • Poster bildirileri, kongrenin yapılacağı üç gün boyunca belirlenen alanda asılacaktır. Poster sahipleri programda belirtilen süre ve saatlerde posterlerinin başında bulunacaklar ve çalışmaları konusunda bilgi vereceklerdir.